Внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко

14 березня внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко «Крук». Про це повідомляють на сторінці видавництва. 

Микола Кравченко потрапив під обстріл російських градів. Разом із ним загинув його ад’ютант, Сергій Машовець, який теж брав участь у роботі видавництва.

«Останній тиждень Микола Кравченко відповідав за будівництво західної лінії оборони Києва. Він мав безліч творчих планів з розвитку видавництва “Орієнтир” — комікси, історичні книги, літературні альманахи, економічні посібники, військова мемуаристика і багато іншого. Вже була затверджена до друку Миколою збірка “Олександр Маслак: український архітектор Інтермаріуму”, а в останні дні перед російським наступом йшла повним ходом робота над збіркою “Оборона Харкова” про події зими-весни 2014 року у Харкові та перемогу українського руху. Презентація планувалася у Харкові на 14 березня 2… », — зазначають у видавництві.

Микола Кравченко — ветеран російсько-української війни, кандидат історичних наук, дослідник українського добровольчого руху ХХ-ХХІ століть, один із засновників «Козацького Дому», прихильник і активний популяризатор ідей націократії та інтермаріуму, автор книжок  «Українська аргонавтика. Закордонна діяльність УНА-УНСО (1991-2001 рр.)», «Ідеологічна спадкоємність» та інших.

Видавець був у складі окремого полку спеціального призначення ЗСУ «Азов». Два тижні тому в бою за Харків загинув його батько, боєць територіальної оборони.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Микола Кравченко не помер у повному сенсі цього слова. Він житиме у своїх книгах, працях, статтях, відеолекціях і наших нових книгах видавництва Орієнтир, які обов’язково побачать світ після нашої перемоги над рф!», — додають у видавництві.

«Видавництво “Орієнтир” — проект, створений колективом українських військових-добровольців і волонтерів, який бере на себе місію зі збору ідей, які сприятимуть змінам українського суспільства в якісно кращий бік», — так позиціонує себе видавництво на сайті.

Як повідомлялося раніше, 5 березня у місті Буча, Київської області російські окупанти розстріляли викладача церковнослов’янської і грецької мови, історика та перекладача Олександра Кислюка.

Крім того, як раніше повідомлялося, на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин.

chytomo.com