Власниця «Моєї книжкової полиці» вимагає 200 тис. грн за «шкоду її діловій репутації»

Українська видавчиня і власниця «Моєї книжкової полиці» Наталія Моспан звернулася з позовом до Господарського суду Києва щодо нібито «поширення недостовірної інформації» на фейсбук-сторінці головної редакторки видавництва «Мала академія» Тетяни Стус. Про це повідомляється на сайті Господарського суду Києва від 3 липня 2024 року, справа № 910/6071/24.

ТОВ «Видавництво Моя книжкова Полиця» просить суд:

 

  • зобов`язати видавництво НЦ «МАНУ» спростувати недостовірну інформацію щодо «неприйнятих способів взаємодії в професійному середовищі» шляхом розміщення допису на фейсбук-сторінці Тетяни Стус;
  • стягнути з видавництва НЦ «МАНУ» моральну шкоду у сумі 200 000 ₴.

 

«Коли головна редакторка конкуруючого видавництва, засновниця ресурсу присвяченого українській дитячій літературу, виступила з публічним закликом не співпрацювати з видавництвом “Моя книжкова полиця”, особисто та через довірених осіб чинила тиск на автора, аби він відкликав свій рукопис з нашого видавництва, на партнера, аби він відмовився від проведення спільних подій, принижувала авторів з якими ми співпрацюємо, ми з командою ухвалили рішення, що використовуватимемо виключно закон для захисту своїх прав», — пояснила Наталія Моспан на своїй фейсбук-сторінці.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Видавчиня зазначила, що як юристка у минулому вона не впевнена у результаті судового розгляду, проте вважає, що це «цивілізований спосіб вирішення конфліктних ситуацій, який має навчити відповідально і з повагою ставитися одне до одного, замість маніпуляцій свідомістю людей у соцмережах».

Нині Господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі.

Підготовче засідання відбудеться 17 липня об 11:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 44В, зал №31.

Як повідомлялося, Національна психологічна асоціація склала лист-рецензію на книжку The War: the Children who will Never Get to Read Books, що вийшла у видавництві «Моя книжкова полиця» у березні 2022 року, та не рекомендувала її для читання дітьми як з України, так і з інших країн. Тоді стався скандал, під час якого Моспан не визнала критику книжки доцільною, тим часом як частина літературних критиків і менеджерів у соцмережах висловилися проти публікації такого контенту.

Видавчиня Наталя Моспан на своїй сторінці у фейсбук зазначила у відповідь на рецензію: «Боротьба з невиданою книжкою триває. Отримали рецензію, текст якої в кілька разів довший за текст самої книги. “Вважаємо що друк будь-якими мовами є неможливим”. Цю б енергію, та в правильне русло».