Влада за два роки не виконала жодної обіцянки – Зісельс

438

Найголовніша загроза всередині країни – популісти, які лише імітують діяльність. Громадянське суспільство – головне досягнення України за часи незалежності. Влада не зацікавлена ​​в гуманітарній сфері, а саме вона є елементом націєтворення.

Як повідомляє rupor.info, про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів український правозахисник і дисидент Йосип Зісельс.

“У влади немає інтересу до гуманітарної сфери. Верхівка не бачить в цьому важливості, – говорить він. – За два роки не призначили віце-прем’єра з гуманітарних питань. А націю створюють саме гуманітарні аспекти, а не економіка чи юриспруденція. немає уваги до культурі. Не сформована політика пам’яті. Література, мова, історія – влада цим не цікавиться. Вона прагне створити вертикаль “.

Свого часу Янукович отримав консолідовану владу – єдність парламенту і Кабміну – і використовував її , щоб грабувати країну. Нинішні – неофіти в політиці, але теж намагаються об’єднатися, каже правозахисник.

“За два роки вони не виконали жодної обіцянки. Немає миру. Корупція не подолана. Олігархи не переможені. Тарифи підвищуються. Їхня задача, як і у будь-яких популістів, – імітувати активність. Україні загрожують не радикали з рейтингом 1,5 відсотка, а популісти – тобто брехуни. Обіцяють то, що не здатні зробити “, – відзначає він.

Президент Зеленський, якому ставили радянську ідентичність, за два роки влади змінився. Однак ці зміни не дуже помітні, вважає Зісельс.

“Кожна людина змінюється. Він став краще орієнтуватися в певних питаннях. Однак йому все пишуть. Він майже нічого не говорить від себе. Це державі нічого не дає “, – робить висновки він.

30-я річниця Незалежності – дуже важлива для України дата, зазначає дисидент.

” Ми непослідовно і повільно рухаємося в європейську цивілізацію. Це важкий шлях. На наших ногах ще залишилися кайдани з імперії. Але ми відповзаємо, і це найважливіше. В “русскій мір” нас вже повернути неможливо “.

Роки незалежності дали нове покоління, яке народилося і виросло в Україні, каже Зісельс.

” Воно неоднорідне . Є такі, які кажуть: “Ні, ми не можемо чекати. Хочемо жити добре і зараз” – і їдуть на Захід. Але є здатна і енергійна молодь, яка залишається. І її більше. Будь-яка спроба влади повернути нас в Росію викликає Майдан. Є й інші причини повстань – економічні, політичні, зрада національних інтересів. Але спусковий гачок – поворот до Росії. Громадянське суспільство – це головне досягнення України періоду незалежності “, – підсумовує він.

Як повідомляв раніше” Рупор “, голова Асоціації єврейських громадських організацій та громад України Йосип Зісельс вважає, що українська мова поширюється повільно, і треба не примушувати до нього, а заохочувати. “Потрібна позитивна мотивація. Люди повинні зрозуміти: говорити українською – не тільки морально, а й вигідно в усіх аспектах: громадської, матеріальному “, – заявив Зісельс.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?