Влад Троїцький отримав Премію імені Василя Стуса

Цьогорічну Премію імені Василя Стуса отримав театральний режисер Влад Троїцький. Про це оголосили на церемонії нагородження в Національному музеї Тараса Шевченка.
Влад Троїцький – театральний режисер, засновник театру «ДАХ» та фестивалю ГогольFest, гуртів ДахаБраха, Dakh Daughters, TseSho aka Teatr-Pralnia та проєкту Nova Opera.
«Стус – це людина, яка не боялася бути незручною, адже бути незручним – це не завжди безпечно. Можливо, саме на таких долях формується дух нації й країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене», – сказав Троїцький під час нагородження.
Лауреат отримав оновлену статуетку переможця, дизайн якої розробив Дмитро Покрасьон, а також грошову винагороду.
Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014). Її вручають за внесок в українську культуру та активну громадянську позицію. Починаючи з 2016-го, Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs], PEN Ukraine та видавництво Дух і Літера взяли на себе справу продовження премії.
Серед лауреатів премії: письменники Костянтин Москалець, Сергій Жадан, музиканти Святослав Вакарчук, Олександр Положинський, Руслана Лижичко, Марія Бурмака, сестри Тельнюк, історик Володимир В’ятрович, правозахисник Мирослав Маринович, президентка «Форуму видавців» і директорка Інституту книги Олександра Коваль та інші.
Як відомо, минулорічну премію імені Василя Стуса отримав президент Католицького університету, єпископ Борис Ґудзяк.
chytomo.com

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал