Війна закінчиться тоді, коли Путін зрозуміє, що Росія її програє, – американський історик

Війна Росії проти України закінчиться тоді, коли російський диктатор Володимир Путін зрозуміє, що його країна її програє. Він має усвідомити, що його особисте становище під загрозою.

Таку думку висловив американський історик, професор Єльського університету, спеціаліст з історії Східної Європи Тімоті Снайдер. Він наголосив, що рішення Росії вторгнутися в Україну було не лише злочином, а й помилкою – вона вже програє цю війну.

Снайдер зазначив, що РФ швидко досягла тієї стадії, коли вона воює вже тому, що не воювати було б для неї ганебно. Він також пояснив, якою буде поразка Росії в цій війні.

“Тут не можна все розуміти буквально – йдеться не про утримувані чи втрачені території чи про отримані чи завдані втрати, йдеться про політичну кон’юнктуру, яку важко точно вловити. Найімовірніше, російська поразка виглядатиме як момент в українській війні, який змінить настрої в Росії та створить видиму напруженість усередині російської держави, тим самим змушуючи Путіна змінити його історію”, – пише історик.

Він додав, що Путін постійно змінює свою історію, загалом, так він і керує Росією. “Він змінив свою історію, коли востаннє вторгся в Україну і не зміг досягти своєї мети. Перехід від тези “вторгнення в Україну неможливе” до тези “вторгнення в Україну неминуче” у лютому цього року відбулося з орвеллівською стрімкістю. І він може знову міняти наративи (доти, доки ситуація остаточно не вийде з-під контролю)”, – пояснив Снайдер.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Проте ще раз Путін не змінюватиме історію, поки його не змусять це зробити. А під силу це лише успіхам українців – вони мають продемонструвати потрібний імпульс на полі бою.

war.obozrevatel.com