«Війна, що змінила Рондо» увійшла до списку найкращих книжок року в Німеччині

Німецька газета Süddeutsche Zeitung внесла книжку «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин і Андрія Лесіва у список найкращих книжок для дітей і підлітків, виданих німецькою у 2022 році. Про це повідомили на сайті видання.

Книжка вийшла у німецькому видавництві Gerstenberg Verlag у перекладі Клаудії Дате й Оксани Семенець.

«Українське подружжя Романа Романишин та Андрій Лесів не боїться важкої теми війни. Завдяки делікатним малюнкам і текстам вони знаходять слова для того, що важко пояснити дітям. Книжка розповідає про містечко Рондо, де різнокольорові квіти співають і весело живуть разом із паперовими пташками та лампочками. Раптом темніє, в’їжджають танки, горять хати. Раптом війна. І найгірше: війна сіє чорні квіти, що мають колючки, і змушують замовкнути барвисті квіти. Зрештою герої знаходять вихід, але назавжди залишаються вбиті війною», — зазначають у Süddeutsche Zeitung.

Українською «Війна, що змінила Рондо» вийшла у «Видавництві Старого Лева» 2015 року. Книжка отримала низку відзнак, серед яких Bologna Ragazzi Award та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015». Її переклали італійською, французькою, словацькою, вірменською, болгарською мовами.

Süddeutsche Zeitung — найбільша щоденна газета Німеччини. Заснована 16 жовтня 1945 року.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Раніше «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю. Американський журнал Kirkus Reviews також вніс книжку Романи Романишин та Андрія Лесіва у список найкращих книжок 2021 року.

Фото: «Видавництво Старого Лева»

detector.media