Відомий перекладач та літературознавець Володимир Литвинов відзначає ювілей

550

16 квітня виповнюється 85 років відомому українському перекладачеві та літературознавцю Володимиру Дмитровичу Литвинову. Літературну діяльність ювіляр успішно поєднує з науковою та просвітницькою як філософ, історик, культуролог. Він доктор філософських наук, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. Український же читач знає Володимира Литвинова як автора грунтовних видань “Ренесансний гуманізм в Україні (ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV – поч.XVII ст.), історико-філософських нарисів “Католицька Русь”, “Україна в пошуках своєї ідентичності”, а також словників, підручників і численних перекладів, зокрема, до фундаментального багатотомного видання “Тисяча років української суспільно-політичної думки”, “Україна: антологія пам”яток державотворення”, творів М.Т.Ціцерона, Е.Роттердамського, Б.Спінози, С.Ореховського, І.Домбровського та інших авторів.

Кожна літературознавча та перекладацька публікація ювіляра спрямована на утвердження європейськості України, повертають нас до її витоків. “Недостатньо оволодіти мудрістю, потрібно також уміти користуватися нею”, – мовив колись (у перекладі Володимира Литвинова) Марк Туллій Ціцерон. І Володимир Дмитрович упродовж багатьох років не лише оволодіває мудрістю древніх, але й щедро ділиться нею з нами.

Вітаючи ювіляра, бажаємо йому доброго здоров”я і нових здобутків у його подвижницькій праці.

 

Секретаріат НСПУ

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!