Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів  щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Як пише chytomo.com, про це повідомляється на сайті асоціації.

Книжка The Thousand Crimes of Ming Tsu («Тисяча злочинів Мін Цу») Тома Ліна здобула нагороду серед художньої літератури, а A Little Devil in America: In Praise of Black Performance («Маленький диявол в Америці: на славу чорних виступів») Ханіфа Абдурракіба — серед нон-фікшну.

Роман Тома Ліна, який судді ALA назвали «трансцендентним епосом», розповідає про те, як у штаті Юта в 1869 році Мін Цу вважає, що він убив близько 200 осіб, і збирається вбити п’ятьох, які побили його майже до смерті, вкрали його дружину і засудили до 10 років примусових робіт з будування Центрально-Тихоокеанської залізниці. Через два роки Мін втікає і готує відплату.

Книжка Ханіфа Абдурракіба ж про те, як «поєднуючи есе, мемуари та поезію поп-культури, Абдурракіб занурюється в численні ітерації художнього вираження чорношкірих через часто глибоко особисту призму», за словами членів журі.

Переможці будуть відзначатися на щорічній конференції ALA в червні у Вашингтоні, кожен отримає по 5000 доларів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Медаль Ендрю Карнегі (англ. Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction) — щорічна літературна нагорода США, яку присуджують за видатні досягнення в художній літературі та публіцистиці авторам книжок, виданих у США. Медаль показує судження та думки бібліотечних професіоналів і книготорговців, а також відзначає книги для дорослих читачів. Премія названа на честь шотландського філантропа Ендрю Карнегі (1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовних країнах.

Нагадаємо, у 2018 медаль Ендрю Карнегі отримала книжка Джеральдін Маккореан «Де закінчується світ».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.