Відома індійська письменниця завітає до України

340

Лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман “Бог дрібниць” (The God of Small Things), що став однією з найпопулярніших книжок і був проданий накладом більше ніж у вісім мільйонів примірників.
У вересні відома індійська письменниця Арундаті Рой завітає до України на львівський 26 Book Forum та презентуватиме свій роман “Міністерство граничного щастя”.
Про це йдеться на офіційному сайті  “Видавництва Старого Лева”.
2017 року вийшов другий роман “Міністерство граничного щастя”, а українською вийде у “Видавництві Старого Лева” у серпні 2019 року.
Роман побачив світ через двадцять років після успішного дебюту — книжки “Бог дрібниць”, що принесла їй Букерівську премію, якому так само притаманна поетичність та глибинна краса мови, властива стилю письменниці.
Але цього разу він інший за духом, нелінійний і суперечливий. У новому романі авторка кинула своїх героїв у вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джамму і Кашміру, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт.
Та й самі герої — представники розмаїтих каст, віросповідань та світоглядів (гіджри або ж люди “третьої статі”, бунтівна архітекторка, не зовсім чесний журналіст, агент спецслужб, кашмірський повстанець тощо) — говорять надто різними голосами, борються по різний бік барикад, але здобувають кілька хвилин тиші поряд із близькими, живими чи мертвими, як вищу нагороду. В мить, коли духи ледь-ледь відчиняють двері паралельних реальностей життя.
Роман увійшов у довгий список Букерівської премії 2017 року, короткий список нагороди The Hindu Literary Prize та до переліку фіналістів National Book Critics Circle Award. Його визнали найкращою книжкою 2017 року за версією National Public Radio, Amazon, The Washington Post тощо.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!