Відгомін поетичного вечора «Поети воєнного часу» за книжками київського видавництва «Ярославів Вал»

У Національному музеї літератури України відбувся великий поетичний вечір «Поети воєнного часу», зорганізований київським видавництвом «Ярославів Вал».

Модераторами заходу були директор видавництва «Ярославів Вал» Світлана Короненко та поетеса Лариса Петрова.  Світлана Короненко зазначила: на проведення цього вечора її наштовхнуло те, що у видавництві впродовж 25 років виходили десятки поетичних книжок щонайменше понад ста поетів, як тих, хто живе в Україні, так і тих, хто – в діаспорі. Декого з них уже немає з нами – Дмитра Павличка, Віктора Баранова,  Дмитра Креміня… Світлана Короненко зазначила, що перший директор видавництва і його засновник Михайло Слабошпицький  любив поезію, багато писав про неї і, звісно, видавав поетичні книжки. А сам Михайло Федотович багато писав про українську поезію літературознавчих статей та есеїв. Зокрема, це відома багатьои шанувальникам поетичного слова книга «25 поетів української діаспори», яка виходила двома накладами. Тож логічно, що виникла ідея нагадати читачам про поетичні книжки авторів видавництва «Ярославів Вал», а також запросити авторів на зустріч. Логічною була й назва дійства – «Поети воєнного часу», оскільки усі ми живемо й творимо у час важких випробувань – російсько-української війни і всі ми віримо у нашу перемогу над віковічним ворогом.

 

Учасники дійства і гості мали можливість побачити бодай частково поетичні книги, які виходили у видавництві «Ярославів Вал» впродовж багатьох років, серед яких є вже й раритетні, а також могли отримати автографи  поетів та поспілкуватися.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Свої вірші на цьому дійстві читали Надія Гаврилюк, Микола Гриценко, Валентина Давиденко, Любов Проць, Микола Слюсаревський, Віктор Терен, а також автори книги «Антологія. Поезія і пісні» – Лариса Петрова, Олександр Балабко, Галя Галичанка, Ніна Діденко, Тетяна Іванчук, Владлен Ковтун, Віктор Кучерук, Світлана Моренець, Серго Сокольник, Валентина Швежикайте. Варто зазначити, що книга «Антологія. Поезія і пісні» складається з віршів і нотних записів пісень, тож на дійстві звучали й пісні відомих композиторів Віктора Ліфанчука і Леоніда Нечипорука. Пам’ять недавно спочилого Леоніда Нечипорука присутні вшанували хвилиною мовчання.

У виконанні актриси, завідувачки театральної редакції Українського радіо Наталі Коломієць прозвучали вірші Дмитра Креміня і Віктора Баранова, чиї книги виходили у видавництві «Ярославів Вал».

На творчу зустріч завітав мовний омбудсмен Тарас Кремінь. У своєму слові про «Ярославів Вал» згадав книгу батька – Дмитра Кременя «Сива райдуга» та прочитав з неї вірші. Подякував Світлані Короненко за важливу націєтворчу діяльність видавництва. Також гостею зустрічі була відома журналістка, громадська діячка та письменниця Людмила Лисенко, яка звернулась до пані Світлани з подякою за творчу співпрацю над трьома томами її книги про Марію Приймаченко. Серед виступаючих також був перекладач, заступник голови Київської письменницької організації Дмитро Чистяк, він прочитав поезії Павла Мовчана та подякував за плідну співпрацю НСПУ та видавництва «Ярославів Вал».

Після дійства Світлана Короненко зазначила, що «у цей непростий час надзвичайно важливі такі поетичні зустрічі, адже дуже важливо поділитися з присутніми своїми поетичними думками, побути у колі однодумців, почути поезію колег, відчути плече одне одного. Кожен з тих, хто нині живе і працює в Україні,  є поетом воєнного часу, недарма ж у кожному виступі звучали поезії на воєнну тему. Нині у планах видавництва – укласти наступну антологію, до якої увійдуть поезії і пісні сучасних українських поетів і композиторів».

Інформація видавництва «Ярославів Вал»

Фото: Національний музей літератури України   

Михайло Цапро