"Велика українська енциклопедія" буде надрукована до 2026 року

164

 

Проект “Велика українська енциклопедія” у друкованому варіанті має бути завершений 2026 року. Але в електронному вигляді частина ВУЕ з’явиться вже до кінця 2016 року.

Про це заявила директор ДНУ “Енциклопедичне видавництво”, заступник голови Головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон, пише Укрінформ.
“Пріоритет ми робимо зараз на електронній версії “Великої української енциклопедії”. Вона з’явиться вже цьогоріч. І формуватиметься не за томами відповідно до алфавіту. Ми змінили принцип, бо застаріває інформація першого тому на “А”. Ідея така, що в електронному варіанті мають бути 10-20% термінів від “А” до “Я” з усіх напрямків”, – сказала Киридон.
Вона нагадала, що спочатку “Велика українська енциклопедія” у двох версіях – електронній та друкованій – задумувалася як проект з 2013 до 2020 року. У січні 2015 року указом президента термін видання було пролонговано до 2026 року.
“Останні п’ять років, із 2021 по 2026, після апробації матеріалу, планується присвятити виданню друкованої версії – аби не змінювалися конотації й акценти і ми мали продукт якісний. До кінця 2026 року енциклопедія має бути видана повністю. Поки що ми орієнтуємося на 30 томів. І плануємо видавати по 6 томів на рік”, – зазначила Киридон.
За її словами, на сьогодні визначена загальна кількість статей – 70 тисяч. Але це база, яка може варіюватися і зрости до 100 тисяч. До друкованої версії, з огляду на формат енциклопедії, враховуючи обсяг і якість матеріалів, увійдуть не всі статті з електронного варіанту, який може не обмежувати себе обсягами.
“Ми прагнемо того, щоб на одне гасло було кілька авторів – з різними підходами, різними інтерпретаціями. Потім оприлюднимо цей варіант, проведемо обговорення. Як результат дискусії  матимемо якісний продукт, найкращий варіант увійде в друковану ВУЕ”, – підкреслила директор ДНУ “Енциклопедичне видавництво”.
Вона додала, що вже готовий портал для ВУЕ, який функціонує для внутрішньої роботи, але буде і зовнішня сторінка для ознайомлення з електронною енциклопедією. “Нині йдуть переговори про спільну співпрацю з Вікімедіа. Ми будемо розміщати там статті і використовувати їхню платформу”, – додала Киридон.
Директор “Енциклопедичного видавництва” також уточнила, що автори статей працюватимуть без гонорарів, держава не має на це коштів. “Це складна наукова праця, але праця заради престижу і заради самої України”, – сказала вона.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!