Василь Альбічук. Підляський шедевр як Рембрандт

439

Народний митець майже все життя провів у селі Дубровиця Мала у Люблінському воєводстві на Південному Підляшші. Малював він основному квіти, а «моделями» йому служили ті рослини, що сам вирощував у своєму присадибному славному «диво-городі». Про це пише polskieradio.pl.

У рубриці «Українці у Польщі» ми розповідаємо про видатного народного митця Польщі української національності, який майже все життя провів у селі Дубровиця Мала у Люблінському воєводстві на південному Підляшші. Василь Альбічук (1909-1995) малював в основному квіти, а «моделями» йому служили ті рослини, що сам вирощував у своєму присадибному славному «диво-городі». «Городами» і називають його картини. Втім, художник також грав на скрипці, а після його смерті виявилося, що й писав вірші українською мовою.

Картини Альбічука вперше були презентовані 1966 року в Любліні. Нині роботи зберігаються в багатьох музеях (найбільша колекція у фондах Музею Південного Підляшшя в Білій-Підляській), та в приватних колекціях у Польщі та Європі. Художнику присвячено багато статей, магістерські роботи, фільми, він отримав державні нагороди, в 1980 році — ім. Оскара Кольберґа.

Про Василя Альбічука у нашому ефірі розповідають знавці його творчості — історики, редактори, перекладачі і поети — Тадей Карабович, Юрій Гаврилюк, Богдан Гук і Олександр Колянчук, яким пощастило познайомилися і з самим митцем, і побувати в його дивовижному сільському ботанічному саду…

Галина Леськів, Наталія Бень

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!