В Ужгороді відмовились перейменовувати вулицю на честь визначного письменника Івана Чендея

Депутати Ужгородської міської ради не підтримали пропозиції Національної спілки письменників України щодо перейменування однієї з вулиць Ужгорода іменем Івана Чендея – уродженця Закарпаття, визначного українського письменника, лауреата Шевченківської премії, співавтора сценарію всесвітньовідомого фільму С.Параджанова «Тіні забутих предків».

Як повідомляється в листі заступника Ужгородського міського голови Василя Пинзеника на ім’я голови НСПУ, за результатами громадського обговорення та проведених громадських слухань з питання перейменування вулиці Високої на вулицю Івана Чендея, управлінням містобудування та архітектури було підготовлено відповідний проєкт рішення сесії та подано на розгляд депутатам Ужгородської міської ради. Однак при голосуванні вказаний проєкт рішення не набрав необхідної кількості голосів, а відтак – рішення про перейменування вулиці Високої на вулицю Івана Чендея не прийнято.

Відмова вшанувати пам’ять визначного земляка, назвавши його іменем одну з міських вулиць – свідчення світоглядної близорукості або ж брудні політичні ігрища ужгородських владців. І ще одне підтвердження, що Закарпаття залишається таким собі заповідником для позавчорашніх містечкових діячів, не здатних бачити далі власного носа.

Михайло Сидоржевський,

голова НСПУ

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал