В Ужгороді відбудеться літературна презентація “Шлях до свободи”

19 липня в обласному центрі Закарпаття відбудеться презентація трьох резонансних книжкових проектів. Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

Видавництво “Zалізний тато” представить в Ужгороді україномовні версії творів лідерів антиросійського спротиву на Кавказі. Вперше в історії світової мемуаристики та репортажного жанру перед читачем постане збірка інтерв’ю та роздумів батька Ічкерійської незалежності – Джохара Дудаєва. Тож перший президент незалежної Чечні зі сторінок книги звертатиметься до аудиторії саме українською мовою. В збірку статей також увійшли унікальні фото-матеріали, які публікуються вперше завдяки сприянню видавничій ініціативі Zалізного Тата дружини та сина пана Дудаєва.

«Честь дорожча за життя» – саме таку промовисту назву має другий книжковий проект, котрий буде представлено перед ужгородцями на літературному заході. Його автором є харизматичний президент Ічкерії – Аслан Масхадов. Він увійшов в сучасну історію як визначний дипломат, політик, а також талановитий воєнначальник, під керівництвом якого було знищено рекордну кількість московських окупантів. Керівний хист А. Масхадова змусив чи не вперше офіційно капітулювати Росію та визнати свою поразку в першій чеченській війні. «Непереможна російська армія» виявилася вщент розбитою.

Третім проектом з серії Вільний Кавказ є роман «Вирій» авторства українського добровольця УНСО. Олександр Каскадер за покликом серця долучився до захисту територіальної цілісності Грузії та воював проти російських інтервентів та абхазьких сепаратистів на Кавказі. Експедиційний корпус Арго сформований з УНСОвців відзначився своєю військовою присутністю у цій гарячій точці у період з 1993 по 2001 рр. Про те, як українці чинили спротив безчинству московсько-імперської гідри читачи зможуть дізнатися з захоплюючого роману на основі реальних спогадів учасника поді.

Захід проводитиме засновник та керівник київського адреналіново-андеграундного видавництва Дмитро Савченко.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал