В Ужгороді вдесяте відзначили кращих літературних дебютантів Закарпаття

449

Закарпатська премія за кращі літературні дебюти року була заснована в 2007 році. Запровадили її письменники середнього покоління для тих, хто захотів спробувати свої сили в красному письменстві.

За тринадцять років громадська премія кілька разів змінювала мецената та назву, але суть її не змінювалася: відзначають першу  художню книжку українською мовою у двох жанрах – поезія та проза.

Як повідомляє life.ko.net.ua, десяте нагородження однією з найстаріших чинних літературних премій Закарпаття проходило в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка у Всесвітній день письменника. Лауреатами «Дебюту Закарпаття 2019-2020» стали ужгородець Василь Лавер за збірку моторошних оповідань «В тіні Ердега» та мукачівка Жанна Хома за дитячу книжку «Маленькі історії Дарчика та Міккі». Обидва автори вже мають доволі помітний набуток. Василь Лавер нещодавно прийнятий до Національної спілки письменників України, а Жанна Хома видає єдиний на Закарпатті дитячий журнал, за її історіями знімають мультфільми.

На церемонії нагородження з напутнім словом до лауреатів виступили члени журі та засновники літературної премії – письменники Олександр Гаврош, Сергій Федака, Михайло Рошко, заступник декана філологічного факультету Ужгородського національного університету Олег Хававчак.

Привітали переможців і перші лауреати премії, які цілком підтвердили виданий їм аванс у далекому 2007 році. Андрій Любка нині є одним із найпопулярніших закарпатських авторів, Ірися Ликович видала чотири прозові книжки у відомих українських видавництвах, а Тарас Ващук готує другу книжку у видавництві «Фоліо».  Двоє останніх нині проживають в Австрії та Об’єднаних Арабських Еміратах, звідки й звернулися до лауреатів через інтернет.

Меценатом премії «Дебют Закарпаття 2019-2020» виступив Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея (голова – Іван Трещак), який опікується ще всеукраїнським конкурсом малої прози та «Чендей-Фестом».

Загалом за 13 років уже було відзначено 23 дебютантів, більшість з яких і далі беруть активну участь в українському літературному процесі.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!