В Ужгороді відбулася презентація книги про ляльковий театр «Бавка»

 
В Ужгороді презентували книгу “Театр граючої ляльки Срібної землі”, що видана з нагоди 35-річчя Закарпатського академічного обласного театру ляльок за сприяння управління культури ОДА.
Представили новинку керівники та творчі працівники театру, повідомляє zaholovok.com.ua. Директор Мирослав Петій наголосив: досі про “Бавку” виходили тільки тоненькі брошурки, це ж – перше представницьке видання, що вмістило основні відомості про заснування, становлення і сьогодення одного з провідних лялькових театрів України.
З приємністю представлятиме книгу колегам із інших областей та закордоння головний режисер Наталя Орєшнікова. Каже: на сторінках новодруку справді представлено найвагоміші творчі перемоги колективу, здобуті як на рідній сцені, так і на престижних спеціалізованих конкурсах та фестивалях, зокрема, міжнародних, окреслено розлогу географію гастролей. Ясна річ, помітне місце відведене репертуару, поряд із текстівками подано світлини з вистав та оригінальні афіші до них, що створені талановитою дизайнеркою Галиною Корнєвою. Остання, до слова, працювала і над художнім оформленням видання, крім іншого, доклала зусиль, аби “оживити” деякі старі фотографії.
Як додала керівник літературно-драматургічної частини Ніна Малишка, для людини 35 років – не так уже й багато, а через колектив за цей час може пройти чимало непересічних творчих особистостей і прикро, коли в історії театру вони фігурують просто як прізвища. Тож після цього видання, так би мовити, довідково-подарункового, колектив у перспективі обіцяє підготувати ще й більш об’ємне науково-просвітницьке видання про театральне життя краю та діячів “Бавки”. Окремим виданням планують узагальнити і досвід проведення міжнародного фестивалю “Інтерлялька”, який торік відбули вп’ятнадцяте.
Щодо книги “Театр граючої ляльки Срібної землі”, вона вийшла початковим накладом у 150 примірників, які розподілять між колективом “Бавки” та театрознавцями, управлінням культури облдержадміністрації, Ужгородським коледжем культури і мистецтв (де сьогодні вишколюють майбутніх театралів), а також – обласними книгозбірнями.
 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал