В умовах зовнішньої загрози президента хвилює тільки рейтинг

— ”Не дивіться вгору” — найкращий і найчесніший фільм 2021 року. Нарешті прокричав про те, що наш світ летить у дупу, — каже акторка Ірма Вітовська про сатиричну комедію американського режисера Адама Маккея, 53 роки. Вийшла на онлайн-платформі “Нетфлікс” 25 грудня. Посідає перше місце за переглядами у 80 країнах, зокрема, в Україні. Про це пише gazeta.ua.

Астрономи виявляють, що до Землі летить комета, яка знищить людство. До зіткнення залишається шість місяців. Намагаються попередити уряд США про небезпеку, але їхні слова не сприймають ­всерйоз. Влада на чолі з колишньою акторкою готується до наступних виборів та ігнорує наближення катастрофи. Щоб привернути увагу громадськості до проблеми, астрономи звертаються до преси, виступають на телебаченні. Стикаються з байдужістю, зневагою та недовірою, за сюжетом.

За словами виконавця головної ролі  Леонардо Ді Капріо, картина висміює сучасну культуру та нездатність дослухатися до науки.

Користувачі українських соцмереж звернули увагу на схожість актора Джони Гілла, який зіграв голову адміністрації Білого дому та керівника Офіса президента Андрія Єрмака.

“Раджу сприймати як фільм про українські реалії, — пише видавець Костянтин Кожемяка. — В умовах апокаліптичної зовнішньої загрози президента хвилює тільки рейтинг. Медійники переймаються лише телевізійним трафіком. Соціум випускає пару у всілякі безглузді масові акції в інтернеті. А тих, хто попереджає про небезпеку, сприймають за ідіотів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

— Одна з найважливіших стрічок останніх років, — говорить кінокритик і сценарист Богдан Панкрухін. — “Не дивіться вгору” — гучний крик, щоб людство прокинулося. Ляпас, що б’є в обличчя з усього розмаху. В одному з епізодів президентка США у виконанні Меріл Стріп курить на тлі таблички “вогненебезпечно”. Ця бук­вальність ідеально відображає політиків і людство. Сцена із сигаретою передусім каже — сучасні люди настільки самовпевнені, що їм начхати на всі застереження. Спочатку у фільмі задумували натякнути на зміну клімату, але згодом вирішили відобразити події пандемії.

Щоб зробити таке зрозуміле кіно, режисер мав детально вивчити політичну кухню Америки. Як готують новинні шоу з пластмасовими ведучими, вплив соцмереж на маси, лицемірних попзірок. Але насправді зняв універсальну картину, а не лише про проблеми США. Можемо перекласти сценарій на ситуацію в Україні. Де російський уряд — це комета, з якою ніхто нічого не поспішає зробити, доки вона не зруйнує все на своєму шляху.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.