В Україні заборонили книжку про вікінгів

330

 
Зазначається, що імпортери мали намір завезти по п’ять тисяч примірників цих двох видань.
Держкомтелерадіо відмовив ТОВ “Якабутрейд” у видачі дозволів на ввезення з території РФ з метою розповсюдження в Україні двох книжок, у яких присутні ознаки російської пропаганди, повідомляє Читомо з посиланням на сайт відомства.
Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.
Зокрема, не дозволено ввозити книгу Алана Аксельрода “Все, что мне известно о бизнесе, я узнал, играя в “Монополию” (видавець – ТОВ “Издательство “Добрая книга”, м. Москва), у якій рекламується видання, не дозволене раніше до ввезення в Україну через присутність у тексті пропагандистських гасел держави-агресора.
Також не буде ввезено в Україну з метою розповсюдження книжки Джона Хейвуда “Люди Севера. История викингов 793-1241” московського видавництва ТОВ “Альпина нон-фикшн”.
Експертна рада визначила, що кілька сторінок цього видання присвячено історії Київської Русі, яку автор трактує з позиції політично заангажованої сучасної російської історіографії. Зокрема, Київську Русь він називає Росією, а київських князів – російськими, історія Київської Русі в його уяві – це історія Російської держави.
“У цьому Д. Хейвуд схожий на імперських істориків, які нав’язують думку про одну спільну історію всіх народів колишнього СРСР і тим самим виправдовують намагання Кремля втручатися у життя “молодших братів” і незалежних держав”, – пояснили у Держкомтелерадіо.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!