В Україні за рік видали усього 21 тисячу книжок – дослідження

130
Чеський лінгвіст і письменник Якуб Меріан у своєму блозі опублікував мапу, яка ілюструє кількість виданих книг у Європі на мільйон населення за рік
Дані збирав за 2012-2014 роки блогер та письменник Якуб Меріан з відкритих джерел. До уваги брав виключно те, що друкується в країні, а не продається в цілому.
«Дані надходять із різних національних асоціацій видавців, так що книги, що не були опубліковані видавництвом (наприклад, самвидавні книги, книг, виданих приватними компаніями та державними установами і т.д.), або що були опубліковані видавництвом, яке не є членом національної асоціації, не включені в дані. Нові видання (але не передруки) включені», — уточнює автор інфографіки, передає Громадське радіо.
В Україні видавництва випускають на рік 470 книг на 1 мільйон населення. З даних Якуба Меріана виходить, що, наприклад, Білорусь видає майже втричі більше книжок на мільйон населення, ніж Україна. З усіх країн, де вдалося знайти дані, Україна має найнижчий показник по кількості книг з урахуванням на кількість населення.
Для порівняння, у інших країнах показники наступні.
Великобританія: 2870
Франція: 1010
Іспанія: 1620
Італія: 1020
Німеччина: 1160
Польща: 703
Румунія: 749
Угорщина: 930
Білорусь: 1360
Росія: 711
Дані загальної кількості книжок, які видаються на іншій мапі, свідчать, що в Україні за рік видали усього 21500 книжок.
Загальна кількість книг на рік, яку публікують друкарні / jakubmarian.com
Загальна кількість книг на рік, яку публікують друкарні / jakubmarian.com

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!