В Україні знімуть біографічний фільм про художника Казимира Малевича

712

В Україні знімуть біографічний фільм про художника Казимира Малевича – автора однієї з найвідоміших картин “Чорний квадрат”. Режисером стрічки стала Дар’я Онищенко, відома за фільмами “Істальгія” та “Забуті”. Як повідомляє ukrrain.com, реліз фільму запланований на 2021 рік.

Стрічка розповість таємниці з життя великого художника, історія його дитинства в Україні, формування як митця під впливом української народної творчості, про створення супрематизму як нового напряму в мистецтві та переслідування митців-авангардистів радянським режимом.

В основі байопіку – історія протистояння абстракціоніста Казимира Малевича з відомим конструктивістів Володимиром Татліна. Ексцентричні і неординарні особистості, привабливі та харизматичні чоловіки, ці художники все життя боролися за визнання своєї творчості. Але чим успішніше ставав Малевич, тим уважніше за ним стежило НКВД.

“Цікаво, що Малевич і Татлін досі вважаються російськими художниками, хоча вони обидва провели своє дитинство в Україні, розмовляли українською мовою, обидва співали українські пісні. Татлін ще й грав на бандурі. А Малевич неодноразово підкреслював, що на його формування як художника вплинули саме українська культура і українська історія “, – зазначає режисер Дар’я Онищенко.

До роботи над фільмом були залучені експерти-мистецтвознавці з України та з-за кордону, історики. Головний консультант проєкт – Тетяна Філевська, відома своїм документальним фільмом про життя і творчість Казимира Малевича, а також автор книг, що розповідають про життя Малевича в Україні.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!