В Україні знімають фільм про Мустафу Джемілєва

Як інформує detector.media, Державне агентство з питань кіно 5 липня повідомило, що в Україні знімають повнометражний ігровий фільм про переламний епізод в житті лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва – «Киснева станція», режисера Івана Тимченка.

Зйомки стрічки триватимуть до жовтня 2021 року. Прем’єра фільму в Україні запланована на 2022 рік.

«У фільмі “Киснева станція” йдеться про події літа 1980-го року. Мустафа Джемілєв відбуває чотирирічне заслання у якутському селищі Зирянка, де працює на кисневій станції. Щодня він наповнює киснем іржаві балони й котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, в якій він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Це не перше й не останнє його ув’язнення, і здається, що триватиме воно нескінченно…», – йдеться в описі.

Один із наскрізних мотивів фільму – глибока та зворушлива особиста історія, яка розкриє життя лідера кримськотатарського народу з несподіваного боку.

«Про що цей фільм? Про сильну внутрішню свободу. Але водночас — це й історія кохання, бо як інакше? Починалося все навіть не з ідеї, а з доволі болісного усвідомлення, що українці небагато знають про боротьбу кримськотатарського народу за своє право повернутися на рідну землю, і про те, хто такий Мустафа Джемілєв. Сьогодні це дуже актуальна для нас історія, і це історія перемоги, яка надихає», – розповів Іван Тимченко.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Актори стрічки – Борис Орлов, Христина Дейлик, Віктор Полторацький, Василь Кухарський, Едем Ібадуллаєв та інші. Режисер – Іван Тимченко, оператор – Томас Стоковскі (Німеччина), композитор – Джун Міяке (Японія), продюсер – Світлана Соловйова. Виробництво – «Цифрова Платформа» за підтримки Держкіно.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.