В Україні заснували видавництво «Твоя підпільна гуманітарка»

В Україні з’явилося видавництво «Твоя підпільна гуманітарка», яке публікуватиме популярну гуманітаристику. Про це повідомляє chytomo.com.

Співзасновниками видавництва стали письменники та перекладачі Остап Українець, Євген Лір та перекладачка Катерина Дудка.

В ексклюзивному коментарі Читомо Остап Українець повідомив, що пріорітетним напрямком «Твоєї підпільної гуманітарки» є класика гуманітаритики і наукпоп сучасного формату. Зараз до друку готуються праці Павла Чубинського «Українські свята календарного циклу», Флоренс Ґоє «Як працює класичне оповідання» та збірка «Література безробітної інтелігенції: класики про мистецтво», до якої увійшли тексти Іоаникія ҐалятовськогоІвана ФранкаЛесі УкраїнкиМайка Йогансена та інших.

«Це книжки, які ми хочемо показати іншим людям і які, за нашим переконанням, залишаються цікавими донині. Дуже багато таких праць незаслужено забуті за межами академії, тож ми хочемо їх популяризувати. А наукпоп – він усюди наукпоп. Як працює оповідання, чому зомбі стали такі популярні, про що монахи писали на полях рукописів – це все вкрай цікаві теми, якщо їх добре подати. Тому ми відкриті до співпраці з дуже різних тем», – зазначив Українець.

За словами письменника, зараз завдання видавництва – зрозуміти попит, на який слід розраховувати, і темпи, в яких можна працювати.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Юридично директоркою «Твоєї підпільної гуманітарки» є Катерина Дудка. Але, як зауважив Українець, «фактично це passion project на трьох, у якому всі мають рівні права, а обов’язки залежать від того, хто що може зробити добре».

«З часом, гадаю, окреслиться якась чітка стратифікація, але поки що все працює саме так і працює нормально», – додав видавець.

Слідкувати за новинами видавництва можна на офіційному сайті.

Як відомо, Остап Українець, Катерина Дудка та Євген Лір є також співтворцями освітнього Youtube-каналу «Твоя підпільна гуманітарка», на якому виходять лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Зокрема, на каналі можна знайти відео «Звідки береться мова», «Чи існують в українській мові фемінітиви», «Походження різдвяних слів та традицій», «Звідки люди беруть символи», серію випусків «Український бестіарій» тощо.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.