В Україні заснували літературну премію імені Миколи Рябого

У Вінницькій області заснували Всеукраїнську літературну премію імені Миколи Рябого за найкращий літературний твір історичної тематики. Як інформує detector.media, про це 13 січня 2021 року повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників Вадим Вітковський.

Премію заснували Вінницьке обласне відділення НСПУ та обласна комунальна установа «Видавничий дім “Моя Вінниччина”» спільно з родиною письменника Миколи Рябого.

На премію номінуватимуть поеми, оповідання, повісті, романи та п’єси історичної тематики, які видали, опублікували чи поставили протягом року. Лауреата обиратимуть щороку. Йому до 7 грудня, дня народження Миколи Рябого, вручатимуть грошову премію та диплом.

Твори на здобуття премії прийматимуть кожного року до 1 листопада. Деталі тут.

Як пише «20 хвилин», Микола Рябий – український письменник, прозаїк, публіцист, перекладач. Член Національної спілки письменників України (1976), Національної спілки журналістів України. Народився 7 грудня 1936 року в селі Заболотне Вінницької області. Завершив Київський гірничий технікум (1956). Працював майстром на шахті. У 60-ті роки перейшов на журналістську роботу. Друкувався у місцевій пресі, працював у Брацлаві в районній газеті «Шлях Ілліча». У 1967 році заочно завершив факультет журналістики Київського університету, вдосконалював журналістський досвід в газетах «Комсомольське плем’я», «Вінницька правда», «Подолія».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

1 січня 2021 року Микола Рябий помер. Він хворів на COVID-19, незадовго до його повернення з лікарні додому не витримало серце.

Нагадаємо, у вересні 2020 року Український інститут, Український ПЕН та Український інститут книги заснували премію Drahomаn Prize. Премію створено, аби підтримати і відзначити роботу закордонних перекладачів, які відкривають світу літературу України. Drahoman Prize вручатимуть раз на рік за високу перекладацьку майстерність і внесок у промоцію української літератури за кордоном.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.