В Україні запустили мультимедійний проєкт про вбивство Георгія Ґонґадзе

Новий проєкт включає фільм «Вбивство Гонгадзе: 20 років у пошуках правди» та його аудіо-версію в форматі подкасту, розповіді 18 журналістів про українську журналістику та про пана Ґонґадзе.

Проєкт «Лабораторія журналістики суспільного інтересу» 30 листопада, до річниці «касетного скандалу», запустив мультимедійний проєкт «Справа Ґонґадзе як дзеркало епохи». Про це повідомляє detector.media.

«20 років тому стався найбільший в сучасній історії України “касетний скандал” – оприлюднені магнітофонні записи, таємно зроблені у кабінеті президента Леоніда Кучми його охоронцем Миколою Мельниченком. “Плівки Мельниченка” спричинили політичну кризу в Україні, яка розвивалася на тлі розслідування справи вбивства журналіста, співзасновника видання “Українська правда” Георгія Ґонґадзе», – йдеться в повідомленні.

Новий проєкт «Справа Ґонґадзе як дзеркало епохи» присвячений спогадам про Георгія Ґонґадзе та розслідуванню його вбивства, аналізу подій, які призвели до Помаранчевої Революції та Євромайдану. Він включає документальний фільм «Вбивство Гонгадзе: 20 років у пошуках правди» та його аудіо-версію в форматі подкасту, серію розповідей колег і друзів Георгія Ґонґадзе про українську журналістику та Україну часів Леоніда Кучми.

Документальний фільм «Вбивство Гонгадзе: 20 років у пошуках правди» створили за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, USAID, Internews, Європейського Союзу, CFI, Посольства Королівства Нідерланди в Україні та за участі Суспільної телерадіокомпанії України АТ НСТУ. Прем’єра документальної стрічки відбулася на телеканалі «UA: Перший» 16 вересня. Фільм доступний для перегляду на ютуб-каналі Суспільного мовника та на сайті проєкту.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Аудіо-версія документального фільму в форматі подкасту доступна для прослуховування на сайті проєкту та на ключових подкаст-платформах: Apple PodcastSpotify Soundcloud та інших.

Крім того, у межах цього проєкту 18 журналістів розповідають про українську журналістику та про Георгія Ґонґадзе. Своїми спогадами діляться дружина журналіста та головна редакторка української редакції «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе, співзасновниця видання «Українська правда» Олена Притула, колишній журналіст «1+1» Євген Глібовицький, друзі та колеги Гонгадзе Вахтанг КіпіаніКоба Аланія та Лаврентій Малазонія, головна редакторка видання «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, колишні журналісти «Української правди» Мустафа Найєм та Сергій Лещенко, директор інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» та експрессекретар президента Кучми Олександр Мартиненко та інші.

Над проєктом працювали: Наталя Гуменюк, Максим Каменєв, Анна Цигима, Сергій Захарченко, Олена Зашко, Анастасія Коріновська, Влад Азаров, Тетяна Столярова.

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного через понад 15 років після смерті Георгія Ґонґадзе поховали.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.