В Україні за 420 тисяч гривень продали стародрук Івана Федорова

518

В Україні на інтернет-аукціоні Violity продали стародрук Івана Федорова «Новий Завіт з Псалтирем» 1580-го року за 420 001 гривню.

Про це повідомляє suspilne.media.

Учасники торгів зробили 301-ну ставку, після чого перемогу здобув невідомий, який готовий заплатити 420 001 гривню.

Книга об’єднує Псалтир із Новим Завітом – чотири Євангелії від Матфея, Марка, Луки, Іоанна, Апостольські діяння та послання і Псалтир.

До початку аукціону спеціалісти проводили наукову атрибуцію в Музеї книги та друкарства України, посторінково звіряючи з примірником цього видання з Національної бібліотеки імені Вернадського.

Блок книги перешивали, аркуші обрізані, їх реставрували орієнтовно в XIX столітті. У пам’ятці книгодрукування є декілька відсутніх і замінених рукописними аркушів.

У науковій довідці Музею книги та друкарства України повідомляють, що в Україні залишилися 15 примірників стародруку. Загалом відомо про 83 книги та шість фрагментів у наукових колекціях світу.

У коментарях продавчиня повідомила, що «Новий Завіт з Псалтирем» купила в приватного колекціонера.

Професорка національного університету «Острозька академія» Жанна Янковська прокоментувала Суспільному, що «Новий Завіт з Псалтирем» компонував сам Іван Федоров. Книга належить до перших друків в Україні.

«Насправді видання – дуже унікальне. Це період, коли Іван Федоров переїхав до Острога і готував Острозьку Біблію, що вийшла через рік – 1581-го. Над нею працювали довго, тому «Новий Завіт з Псалтирем» став ніби перехідним етапом до видання самої Біблії», – розповіла Жанна Янковська.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!