В Україні з’явилось видавництво електронних книжок OLEAN

В Україні розпочало роботу видавництво електронних книжок OLEAN. Співзасновниці видавництва — випускниці кафедри «Видавничої справи та редагування» Київської політехніки, фахівчині комунікацій — Олена Новіцька та Анна Свиридюк.

«Ми помітили запит на українськомовний контент: збільшується кількість блогерів, виконавців. І в той самий час ми спостерігаємо масову відмову від всього російського. Тож ми вирішили долучитися до культурного фронту і зробити внесок саме в українське книговидання. Задум створити видавництво давно вже був у нас, а зараз ми зрозуміли, що настав час діяти», — розповіла Олена Новіцька в ексклюзивному коментарі Читомо.

Команда повідомила, що  при виборі формату видавництва враховували собівартість книжок та доступність видань як в Україні, так і за кордоном.

«Книжки нон-фікшн на українському ринку в основному перекладені з англійської. А от видання іспанських, мексиканських, французьких, польських, китайських авторів представлені менше. Ми хочемо відкрити нові імена, нові ідеї та підходи», — наголосили співзасновниці видавництва.

Умовно тематику видавництва можна розділити на два блоки: підприємництво й бізнес та також прикладні видання, що містять теми соціальної взаємодії та психології, архітектури й нерухомості, освіти та культури тощо.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Наша стратегічна мета складна, вона полягає у зміні культури споживання та сприйняття електронних видань. Адже видання ліцензованих е-книжок — це складний процес, що потребує часових та фінансових ресурсів», — зауважила Анна Свиридюк. Вона додала, що формат електронних видань обрали задля доступності книжок для вимушених біженців з України та щоб зменшити собівартість видань.

У команді видавництва 2 людини: Олена Новіцька веде перемовини з авторами та робить переклади, директорка з комунікацій і співзасновниця Анна Свиридюк відповідає за PR та пошук джерел фінансування.

У планах OLEAN — видати п’ять книжок до кінця 2022 року, потім розпочати випуск аудіокнижок. Згодом видавництво планує запустити свій ютуб-канал з анотаціями. Наразі тривають перемовини з кількома польськими, іспанськими та мексиканським авторами.

Нагадаємо, у 2021 році в україні заснували видавництва «Біла Сова» та «Літера V».

chytomo.com

 

Фото: фейсбук видавництва