В Україні вийшов фільм, присвячений пам’яті загиблих в російсько-українській війні жінок

335

“Вони не жертви, а герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами”.

Жіночий Ветеранський Рух, вшановуючи пам’ять загиблих посестер, за підтримки Українського інституту національної пам’яті створив проєкт з мініфільмів.

Про це йдеться на сторінці руху.

Це – зворушливі міні-фільми, у кожному з яких розповідається історія жінки-воїна – якою вона була у мирному житті й у військовій професії. Ролики важко дивитись без сліз. Але насамперед ми хочемо, аби смерть жінок сприймалася не із жалем, а з шаною та повагою до подвигу, із вдячністю за захист” йдеться в повідомленні.

Жінки вирішили просто пригадати, якими були наші загиблі посестри, але й спробувати пояснити глядачу, чому та як вони зробили такий вибір – піти захищати свій народ. Пояснити з позиції жінки, яка пішла на війну. Що вони не жертви, а герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами.

“У них був вибір, можливість не брати участі у війні. Але вони зробили вибір – стати на захист України. Ми відчуваємо тільки гордість за них”.

“Шана – це не жаль за ними, а гордість. Ми повинні запам’ятати їх, щоб ще більше цінувати нашу землю і ненавидіти ворога. Вічна світла пам’ять загиблим українським воїнам” резюмують в Жіночому Ветеранському Русі.

Ролики пам’яті можна переглянути на відповідному сайті за цим посиланням.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!