В Україні видадуть 15-томне зібрання творів В’ячеслава Липинського

Амбітний видавничо-науковий проєкт розпочнеться вже восени.

Враховуючи значний інтерес до постаті В. Липинського та його наукової та архівної спадщини, видавництво «Темпора» запропонувало Юрію Терещенку, відповідальному редактору, та Тетяні Осташко, упорядниці серії, розпочати підготовку найповнішого видання творів, листування та щоденників ученого. «Темпора» протягом 2010–2017 рр. вже видало п’ять книжок наукового збірника «В’ячеслав Липинський та його доба».

Із багатої творчої спадщини видатного українського вченого, політичного діяча, публіциста, теоретика вітчизняного консерватизму, основоположника державницького напряму в українській політичній думці В’ячеслава Липинського українська історіографія акцептувала насамперед інтерпретації його політологічних та історичних досліджень.

Видання заплановане в чотирьох серіях «Історичні студії та монографії», «Суспільно-політичні твори», «Листування» та «Щоденники».

Поряд із двома найважливішими працями вченого «Україна на переломі» та «Листи до братів-хліборобів», які публікувалися переважно за межами України незначним накладом, а також частинами в науковому збірнику «В’ячеслав Липинський та його доба», читачеві запропонують всі відомі на сьогодні наукові та суспільно-політичні праці мислителя. Буде видана його багата епістолярна спадщина, яку суттєво доповнять нові документи, а також щоденники.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Публікація здійснюється під егідою Центру вивчення українського консерватизму ім. В. Липинського і Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії. До редакційної колегії проєкту, яку очолює доктор історичних наук професор Юрій Терещенко, увійшли науковці України, які вже мають значний науковий досвід вивчення та видання творчої спадщини В’ячеслава Липинського.

Реалізація проєкту передбачає додаткові дослідження документів та наукове опрацювання довідкового апарату, а також переклад польськомовних текстів. Тому публікація томів відбуватиметься без збереження порядкових номерів томів, а буде залежати виключно від ступеня їхньої підготовки до друку. Томи будуть опубліковані протягом 2022–2027 рр.

Перша книга видання «Спадщина В’ячеслава Липинського» – том ІV із серії «Історичні студії та монографії» – «Україна на переломі» – побачить світ уже восени. А том ІХ «Листування Т–Я» буде видано до кінця цього року.

tyzhden.ua