В Україні створили проєкт ретроспективи вітчизняного джазу

545

Організатори фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST» оголосили про старт мистецького проєкту «Ретроспектива українського джазу». Вони просять прихильників жанру й джазменів ділитися спогадами та світлинами.

Про це Ольга Ліцкевич пише для видання «Суспільне | Культура», посилаючись на «Укрінформ».

«Для нас створення ретроспективи є дуже важливим, тому що наразі не існує єдиної бази даних, яка пов’язана з розбудовою джазового ринку за часів незалежності. Ми вирішили, що маємо показати шість відео про п’ятирічки українського джазу, а також видати книгу про джаз в Україні з 1991 року», – розповіла на презентації проєкту одна з його ініціаторок, продюсерка фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST», Заслужена артистка України Ірина Френкель.

Пані Ірина запросила всіх колег, організаторів джазових фестивалів, артистів-джазменів, прихильників джазу, які мають світлини, спогади, відеозаписи тощо, долучатися до процесу створення книги та відеосюжетів. «Це дуже важливий компонент джазової ретроспективи», – підкреслила вона.

За словами Ірини Френкель, книгу, створену у межах проєкту «Ретроспектива українського джазу», планують перекласти англійською та розмістити у відкритих джерелах для того, «щоб історію становлення українського джазу побачили люди за кордоном».

Нагадаємо, Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність» відбудеться вдев’ятнадцяте. Цьогоріч фестиваль одноденний (17 липня), проте, за словами організаторів, різностильовий.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!