В Україні можуть створити окремий грантовий фонд для підтримки медіа – Потураєв

В Україні можуть створити окремий фонд підтримки медіа. Про це голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв сказав в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, якщо такий фонд створять, він працюватиме за моделлю Українського культурного фонду – тобто надаватиме гранти.

«Є ідея створити окремий фонд підтримки медіа, на зразок Українського культурного фонду, бо на Заході довіра, в першу чергу, до таких от недержавних структур. УКФ, він заснований державою, але держава його не контролює. І в будь-якому випадку, якщо цей фонд буде створений, то він буде працювати так само як і УКФ, тобто розподіляти гранти. І я вважаю, що це єдина можливість і єдине можливе рішення, тому що це гнучкий і зрозумілий інструмент для західних партнерів», – сказав Потураєв.

Голова комітету зазначив, що по гранти зможуть звертатися як регіональні газети та онлайн-видання, для яких ці кошти є питанням подальшого існування, так і великі медіа, яким фонд може допомогти з реалізацією окремого проєкту – програми чи серіалу тощо.

«Знову-таки, це треба проговорювати з західними партнерами. На етапі надання нам грошей, звичайно, що нам висуватимуть певні вимоги, на що ви ці гроші можете через гранти, через конкурси надавати. Ну, ми їм кажемо, що по багатьох напрямках не може бути навіть конкурсу, бо якщо у тебе завдання врятувати місцеві медіа, треба рятувати всіх, хто ще живий. В інших випадках можуть бути якісь конкурси, але це ще, так би мовити, на фіналізації обговорень з партнерами. Я сподіваюся, що все ж таки гроші нам ці почнуть давати і ми зможемо таким чином починати підтримувати українські медіа, бо іншої перспективи немає», – додав Микита Потураєв.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Раніше Український культурний фонд розпочав фандрейзингову кампанію для підтримки культури та українських медіа.

Фото: Укрінформ

detector.media