В угорському парламенті встановили бюст союзника Гітлера Міклоша Горті

У парламенті Угорщини було встановлено статую генерала Міклоша Хорті, який фактично очолював країну під час Другої світової війни.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Daily News Hungary і The Jerusalem Post.

У парламенті Угорщини було встановлено статую генерала Міклоша Горті, який фактично очолював країну під час Другої світової війни, коли вона була союзницею нацистської Німеччини.

Ініціаторами встановлення статуї стали депутати крайньої правої партії Наша батьківщина. Погруддя встановили в офісі віце-спікера парламенту Дори Дюро. Водночас, цей крок не погодили зі спікером Ласло Кевером, який не дозволив використання офіційної конференц-зали парламенту для встановлення статуї Горті.

Міклош Горті був фашистським лідером Угорщини, який виступив на боці нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Під її кінець, коли Союзники почали наступ, Горті почав з ними переговори, через що війська Гітлера вторглися в Угорщину і влаштували депортацію понад 430 тисяч євреїв в Аушвіц.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Вважається, що угорський диктатор особисто схвалював якісь вбивства та депортації євреїв. Щоправда, в Угорщині є думка, що Горті своїми діями врятував країну від нацизму і навіть виступав проти Голокосту.

Від редакції litgazeta.com.ua. Нагадаємо, що ще в 2012 році було урочисто відкрито бюст Горті в угорському селищі Чокако, в 60 кілометрах від Будапешта.

Також зазначимо, що влада Угорщини не підтримує санкцій демократичних країн заходу щодо росії, фактично підтримуючи фашистську росії в її агресії проти України.

 

Міклош Горті (народився 1868 року) З березня 1920 року — Глава Угорського королівства. Установив у країні авторитарно-консервативний режим, що вступив у союз з нацистською Німеччиною. У 1920—1930 роках зовнішньополітичний курс Горті спрямований на зближення з Італією та Німеччиною. За Горті в Угорщині ухвалили закони, які обмежували права євреїв, але в цілому вдалося захищати єврейську спільноту від геноциду.

15 березня 1939 р. за наказом Горті угорські війська окупували державу Карпатська Україна.

Протягом Другої світової війни стійко тримався союзу з Німеччиною, відправляв війська на Східний фронт. Але з наближенням сталінських військ до Будапешта намагався укласти сепаратний мир із державами-переможцями коаліції (подібно до того, як це зробили керівники Фінляндії та Румунії), але ці спроби були зірвані німцями, а самого Горті усунули з посади. З 16 жовтня 1944 р. перебував у Берліні під домашнім арештом.

4 травня 1945 р. у Тіролі здався американським військам. Союзницьке командування не розглядало Горті як військового злочинця і дозволило йому оселитися у Західній Європі. На запрошення португальського диктатора Антоніу Салазара Горті з родиною з 1949 р. оселився у місті Ешторіл (Португалія).

1946 року виступав на Нюрнберзькому процесі як свідок, але самого до відповідальності притягнуто не було. Пізніше разом з родиною переїхав до Португалії, де помер у похилому віці, встиг написати об’ємні мемуари.

Помер 1957 року.