В росії запропонували заборонити іноземні підручники заради «традиційних цінностей»

Студенти в університетах мають навчатися за підручниками, розробленими в росії, які відповідають «традиційним цінностям», заявив ректор Санкт-Петербурзького державного університету (СПбДУ) Микола Кропачов. Про це пише  sprotyv.info.

Як повідомляють росЗМІ, така пропозиція відображає позицію ректорів 60 вишів, які взяли участь у з’їзді. За словами Кропачова, його підтримують, зокрема, викладачі лінгвістики. За підсумками обговорення дійшли висновку, що поточні підручники не відповідають указу путіна про держполітику щодо збереження та зміцнення «традиційних цінностей».

Ректори також запропонували вишам провести аналіз усіх локальних актів, науково-методичних рекомендацій, наукових планів та інших документів для відповідності до президентського указу.

СПбДУ входить до консорціуму російських вишів, де під керівництвом експертів університету учасники об’єднання займаються оцінкою чинного законодавства рф щодо відповідності «традиційним цінностям».

Торік Російська академія народного господарства та державної служби розробила посібник під назвою «Основи російської державності» для гуманітарних вузів. Його автори порівнюють путіна з Йосипом Сталіним, а “традиційні цінності” – із західними, називаючи останні “культом смерті”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У посібнику стверджується, що західні цінності спрямовані на досягнення «фізичного безсмертя людей», а «природну людину» там поступово перетворюють на «позбавлену індивідуальності та духовних якостей». Така концепція, впевнені автори, потрібна «ультраліберальним ідеологам», щоб скоротити чисельність населення у світі. У рамках цього «культу смерті» вони пропагують «евтаназію для хворих, старих та немічних, суїцид для підлітків, відмову від дітородіння, переривання вагітності, відмову від традиційних білкових продуктів харчування», йдеться у посібнику. Як альтернативу автори висувають «традиційні цінності», такі як віра, держава, гідність, знання, культура, особистість, світ, народовладдя, національні традиції, справедливість.

В 2024 бюджет рф виділить 45,8 млрд. рублів на патріотичне виховання в рамках нацпроєкту «Освіта». Ця сума більша, ніж у 2023 році, коли на нього виділили 43,8 млрд. рублів, і в рази перевищує результат 2022 року: тоді на виховання патріотизму виділяли 6,47 млрд.