В Парижі покажуть виставку Ігоря Гусєва про Третю світову війну та наслідки теракту на Каховській ГЕС

З 25 січня по 29 лютого у Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції пройде виставка “Високоточна любов або Третя світова”, яку в серпні презнтували в одеській «Галереї стійкості». На ній представлено роботи художника Ігоря Гусєва, в яких візії автора навколо теракту на Каховські ГЕС довершені баченням штучного інтелекту. В експозиції також і нові малюнки Гусєва з щоденника “Третя світова війна”, які автор створює на обкладинках старих книг, змінюючи або домальовуючи деталі із використання мемів. Виставка організована Одеським музеєм сучасного мистецтва за підтримки Посольства України у Франції.

Ігор Гусєв, створюючи візуальні ребуси і апокаліптичні фантазії, активно використовує уяву і власну методологію “нейромодернізму”. На його думку, оскільки реальність у час війни змінюється чи не щодня, візуалізація цього процесу спонукає до кращого розуміння усього, що з нами відбувається.

“Ми дуже вдячні нашим партнерам за підтримку та можливість надати нам простір для діалогу у Франції. У час війни, коли мовчання гучніше за вибух бомб, культурна дипломатія виступає як промінь світла в темряві та справжня зброя. Мистецтво та діалог сприяє побудові мостів там, де інші двері зачинені. Щоб позбутися психологічного терору, мінімізувати жахіття війни та продовжити життя, вкрай необхідно використовувати ці знання для зміцнення зв’язків навіть у найскладніший час”, — додає Сігунцов.

Ігор Гусєв — український художник і поет. Народився в 1970 в Одесі. Закінчив художнє училище імені М. Б. Грекова. Учасник виставок «Рестарт», «Космічна Одіссея», «Незалежні», «20 років присутності», спецпроєкту Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 «Подвійна гра», Одеської бієнале сучасного мистецтва, Днів України у Великій Британії. Лідер руху «Арт-рейдери». Бере участь у виставках з початку 90-х і є представником Нової хвилі українського сучасного мистецтва. Живе та працює в Одесі.

Після російського повномасштабного вторгнення бере активну участь у мистецьких проєктах, що висвітлюють теми воєнної агресії та деколонізації. Учасник виставки-рефлексії “Вторгнення”(2022) у Празі, виставки “Сакральне імпортозаміщення” (2022) у Парижі, пересувної виставки «Захоплений будинок» (2022-…), більш ніж 20-ти імпрез проєкту “Artists Support Ukraine” (2022-…) і виставки «Мовна вправа» у Баку (2023).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Відкриття: 25 січня, о 19:00
Тривалість: 25.01 — 29.02.2024

Адреса: Культурний центр Посольства України у Франції

22 avenue de Messine, 75008, Париж

Вхід вільний