В одному з найбільших музеїв Австрії про експозиції розповідають українською мовою

662

Відбувся запуск українськомовного авдіогіда в одному з найбільших музеїв Австрії – всесвітньовідомій художній галереї Альбертіна у Відні. Про це повідомляє prostir.museum.

Українські туристи та діаспоряни матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій “Від Моне до Пікассо”, у які входять твори Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича, Кокошки та інших.

Українською також можна прослухати екскурсію парадними залами палацу, побудованого в стилі класицизму, який відтворює культуру епохи Габсбургів.

Це не просто аудіогід, а аудіогід модний. Якщо ви берете картку з QR-кодом (вона, здається, на 2 євро дорожча), то можете завантажити аудіогід собі на мобільний телефон. Зручно для таких, як я, хто не любить аудіогіди в музеях, але потім приходить додому і гуглить щодо кожного художника. Тут гуглити не треба – все лишається в телефоні. Можна послухати або безпосередньо в музеї, або потім, – написав на своїй сторінці у Facebook Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія. –  Велике прохання, хто живе в Австрії або хто приїде після відкриття кордонів: ЗАПИТУЙТЕ ці аудіогіди. Зробіть так, щоб австрійці відчули, що вони потрібні“.

Перекладений спеціально для українців авдіогід буде доступний і для запланованої на кінець серпня виставки творів із приватної колекції французького модерну Ханлозера, на якій будуть представлені роботи Ван Гога, Сезанна та Годлера.

Також стало відомо, що вже закінчується звукозапис екскурсії українською для Латвійського національного художнього музею, готується ще декілька перекладів і тривають перемовини з музеями.

Ініціативу україномовних аудіогідів у провідних музеях світу було започатковано у 2018 році Українським інститутом, як проект, що мав на меті зробити провідні світові музеї доступними для українського туриста. З приходом до влади Володимира Зеленського, цю ініціативу перебрав на себе Офіс Президента і його дружина Олена. За час існування проекту українські аудіогіди вже є в Національному музеї у Варшаві, в Музеї історії і культури польських євреїв ПОЛІН, в Палаці-музеї Бельведер у Відні, у Софійському соборі та Палаці Топкапи у Стамбулі. 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!