В одеській квартирі Михайла Жванецького облаштують музей

З одеської квартири Михайла Жванецького на Старопортофранківській, 133 зроблять музей, повідомляє dumskaya.net.

Відповідний проєкт рішення про створення комунального закладу «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» винесено на майбутню сесію муніципальних зборів. Цим же рішенням планують затвердити статут КУ.

«Установа створена з метою вивчення, збереження, використання та популяризації пам’яток та інформації, пов’язаної з життям і творчістю видатного письменника і сатирика Михайла Жванецького, а також для залучення громадян до надбань національної літератури», – йдеться в проекті документа.

Керувати музеєм буде директор, який призначається на п’ять років за конкурсом. Музейні зібрання самого Жванецького, які зберігаються у квартирі, за згодою родичів будуть передані в користування КУ.

Діяльність музею буде фінансуватися за рахунок бюджету міста. У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначено, що попередньо мова йде про 850 тисяч гривень. Правда, не уточнюється, на який період ця сума виділяється.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.