В єреванській школі відкрили пам’ятну дошку Тарасові Шевченку

13 вересня в єреванській школі №42, яка понад півстоліття носить ім’я великого українського поета Тараса Шевченка, відбувся урочистий захід, приурочений відкриттю пам’ятної дошки Кобзаря. Автором проекту виступив архітектор Хачатур Клінджян. Про це повідомляє aspekty.net.

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов, міністр соціальної політики Марина Лазебна, народний депутат Дарина Володіна, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Вірменії Іван Кулеба та інші офіційні особи.

Директор школи ім. Т.Г. Шевченко Е.Туманян зазначила, що з дня заснування – з 1943 року – в знак дружби вірменського та українського народів школа несе ім’я Тараса Шевченка. «За роки існування школа стала одним із символів дружби, чому сприяли увагу і тісна співпраця з Посольством України в Вірменії», – зазначила вона.

Після відкриття меморіальної дошки, яка відбулася з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, високопоставлені гості відвідали також музей пам’яті творчості Шевченка в школі, ознайомилися з представленою там літературою.

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства освіти, науки, культури і спорту Вірменії, музей відкрився в школі в 2014 році за сприяння відомства і Посольства України у Вірменії, коли ЮНЕСКО 2014-й рік оголосило роком Т.Г. Шевченка.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Відзначимо, що гості відвідали школу, прибувши в Єреван з нагоди чергового засідання вірмено-української міжурядової комісії. Міжурядова комісія не збиралося з 2013 року. Причина в тому, що в 2014 році політичні відносини між країнами були фактично заморожені.

У свою чергу про необхідність інтенсифікації контактів між суспільствами двох країн висловився після участі в заході відомий вірменський експерт Карен Саргсян, який добре знайомий з Україною і українцями, він відзначив результативність подібних контактів і їх позитивну роль в народній дипломатії.

«Чим більше буде загальних тем для спілкування і діяльності, тим міцнішими стануть вірмено-українські відносини», — заявив вірменський політолог Карен Саргсян в інтерв’ю AnalitikaUA.net.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.