В Єгипті розкопали загублене “золоте місто”, якому близько 3,5 тисяч років

3287

В Єгипті вченим вдалося розкопати загублене місто, якому близько 3,5 тисяч років. Його знайшли в Луксорі, воно було побудовано королем Аменхотепом III, дідусем знаменитого фараона – Тутанхамона.

Як повідомляє rbc.ua, про це пише DailyMail.

Археологи називають відкриття “золотого міста” найбільшим з часу знахідки гробниці царя Тутанхамона, виявленої майже століття тому.

Масивна конструкція являє собою розвинений комплекс з кварталами, дорогами, пекарнями, майстернями і навіть похованнями.

Вік міста вдалося датувати завдяки ієрогліфам, які знайшли на глиняному посуді, а на цеглинах були печатки царя Аменхотепа III.

Одна частина міста – це адміністративна зона, оточена зигзагоподібною стіною з одним входом. Конструкція діяла як система безпеки, дозволяючи мешканцям контролювати вхід і вихід на закриті території.

Древнє місто фараонів, відоме як Атон, було побудоване фараоном Аменхотепом III, який правив близько 1390 р. до н. е., а пізніше використовувалося Тутанхамоном.

Пошуки міста, описаного в стародавніх книгах, тривали досить довго, але успіхів не приносили. Відкриття вдалося зробити місцевим вченим.

“Багато іноземних місій шукали це місто, але так і не знайшли його”, – розповідають археологи.

У добре збереженому місті були знайдені майже цілі стіни і кімнати, заповнені різними інструментами, прикрасами, скарабеями, керамічним посудом і глиняною цеглою з печаткою фараона. Вулиці міста оточені будинками. Деякі з їх стін досягають трьох метрів у висоту.

“Відкриття загубленого міста дасть нам рідкісний погляд на життя стародавніх єгиптян у той час, коли Імперія була у розквіті сил”, – говорять вчені.

Унікальне місто розташоване між храмом Рамзеса III в Мединет Хабу і храмом Аменхотепа III в Мемноні.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!