В’ятрович: влада атакує базові для національної ідентичності речі. Після спроби змінити символіку, назву країни пропонують перейти на латинку

Влада продовжує атакувати базові для національної ідентичності речі. І після спроби змінити символіку, назву країни, звучить пропозиція перейти на латинку.

Як повідомляє rubryka.com, про це заявив депутат від “Європейської Солідарності” та колишній очільник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у Facebook.

Він наголошує, що кирилиця це “фундаментальний елемент нашої тисячолітньої культури та ідентичності”.

“Відмова від неї зробить нас слабшими, позбавить унікальності, відріже наступні покоління, які не читатимуть кирилицею, від культурної спадщини наших предків”, – зазначає В’ятрович.

Нардеп переконаний, що відмова від кирилиці не відгородить від Росії, а навпаки – посилить русифікацію.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Останні роки дедалі більше російськомовних громадян переходять на українську. Запровадження латинки створить додатковий бар’єр і зупинить багатьох із них. Більш того, така зміна може спровокувати рух в протилежному напрямку – звична кирилична російська для багатьох (особливо, старших людей) буде простішою у використанні, ніж незнайома латинська українська”, – переконаний він.

В’ятрович нагадав, що успішний перехід на латинку відбувся в Туреччині та триває у Казахстані. Однак цьому сприяв авторитаризм, тоді як Україна – держава демократична.

Він додав, що варіант плавного переходу, із паралельним використанням кирилиці та латинки, означатиме фактичну тримовність в країні – дві українські та російська. “Тож замість потрібної єдності отримаємо ще одну лінію розколу”, – підсумував В’ятрович.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.