В Естонію теж можуть прийти “визволителі”

Відсьогодні Естонія перестала пускати до себе росіян із шенгенськими візами, виданими Естонією. Латвія планує подібний крок.

Жодного бізнесу – суто особисте: питання національної безпеки. 25% естонських громадян, як показало замовлене урядом опитування, підтримують напад Путіна на Україну (і це на липень – усі вже мали у всьому розібратися: і що це чужа країна, і що геноцид населення, і що ніяк не “захист республік Донбасу”). І за дивним збігом, в Естонії саме 25% росіян (345 тис. з 1,3 млн).

Що навіть гірше: у 57-тисячній Нарві, третьому за розміром місті в Естонії, буквально перерізаному кордоном із РФ, напад підтримують 95% населення (хоча там 88% – росіяни). І із задоволенням підтримають напад Путіна на Естонію: “Тут вся Нарва буде за Росію” (відповідь, що шокувала данських журналістів, які проводили опитування на вулицях Нарви).

Тому так, бізнес – це туристичні заробітки. Але перекрити в’їзд росіянам – це не бізнес, лише особисте. Особисте бажання вижити та не побачити російські танки на вулицях Таллінна, не ексгумувати тіла сімей з дворових могил у Раквері (як у Маріуполі), не збирати обгорілі дитячі тіла з узбіччя доріг до Аегвійди (як у Бучі), не діставати тіла з-під завалів зруйнованих будинків у Тарту (як у Харкові).

Зрештою, в Естонії своя п’ята колона сидить напоготові, чекає на “визволителів”. У таких умовах кожен приїжджий із РФ – потенційний диверсант. У Латвії справи не кращі з російською загрозою – і ті ж 25% росіян серед населення. Тому шлагбаум опуститься для росіян скрізь, де вони потенційно бачать “історичну зону свого впливу” – тобто становлять цілком реальну загрозу.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Олексій Голобуцький

gazeta.ua