В ефірі телемарафону «Єдині новини» показали мапу Росії з приєднаним до її складу окупованим Кримом

У вівторок, 16 січня, в ефірі телемарафону «Єдині новини» зʼявилася карта Росії з приєднаним тимчасово окупованим українським Кримом у складі. Про це повідомило hromadske.

Зображення показали у сюжеті журналістки телеканалу «Ми — Україна» Олени Гончаренко, в якому йшлося про колапс у російській системі житлово-комунального господарства через відсутність опалення в будинках у Свердловській та аварію на теплотрасі в Орловській областях. Згадуючи різні регіони РФ, в сюжеті показали дизайн мапи з приєднаним українським півостровом.

Окрім цього, деякі користувачі соцмережі X помітили, що на карті Росії в сюжеті також були зображені японські острови.

На каналі «Ми — Україна» визнали, що припустилися грубої помилки.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Команда визнає свою відповідальність. Ступінь провини кожного із причетних до створення й випуску матеріалу в ефір визначається. Винуватці неминуче понесуть покарання», — йдеться в офіційній заяві.

Нагадаємо, за даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), серед українців зменшується довіра до національного телемарафону «Єдині новини». Якщо у травні 2022 року частка опитаних, які довіряли марафону, складала 69%, то у жовтні 2023-го вона скоротилася до 48%, а вже у грудні 2023-го — до 43%.

Водночас згідно з результатами соціологічного опитування, яке в грудні провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, майже 43% опитаних українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність, тоді як лише 22% респондентів вважають його досі потрібним.

Нещодавно т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що українські телеканали розглядають можливість зміни формату загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що якщо телемарафон не стане якіснішим, він себе вичерпає і, ймовірно, не переживе наступного року.

За даними журналістів «Наших грошей», під час повномасштабного вторгнення державні «МПІУ» і телеканал «Рада» заплатили виробникам контенту для телемарафону вже 1,12 млрд грн.

2 січня парламентський телеканал «Рада» уклав нову угоду на створення телепродукту для марафону «Єдині новини» на 2024 рік на 104,9 млн гривень із компанією «Кінокіт», яка, за даними журналістів Bihus.info, пов’язана з колишнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком. Угода не включає прямих трансляцій та програм, які висвітлюють роботу Верховної Ради. За час повномасштабного вторгнення парламентський канал вже заплатив цій компанії за виробництво телемарафону 253 млн грн.

detector.media