Українці створили інтерактивну мапу місцями Лесі Українки

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки створили інтерактивну мапу місцями життя і творчості письменниця. У карті відображено понад 20 міст світу, де відбулися переломні події у житті Лесі Українки з описами цих подорожей. Розробила мапу команда журналу «Локальна історія».

Про це повідомляє lesya-ukrainka.localhistory.org.ua.

Допомогла створити маршрут літературознавиця Віра Агеєва, яка зібрала локації від Новоград-Волинського, Луцька, Колодяжного, де провела перші роки життя, до Відня, Берліну, Софії, Каїру, Цюриха, Генуї, Санкт-Петербурга та Кутаїсі із позначенням кордонів держав на основі мапи 1900 року.

У дописах до кожного міста є не лише біографічна довідка та світлина, а й спогади Лесі та її рідних про перебування там, уривки віршів, які вона написала у цих місцях чи про них.

«Ми намагалися підкреслити світовий масштаб Лесиної фігури, вивести її образ з-поза традиційного сприйняття. Більшість із нас зі школи знає про те, що вона народилась на Волині, хворіла на туберкульоз і написала «Лісову пісню». Проте ми показуємо значно ширший контекст цієї особистості», – розповіла редакторка сайту «Локальна історія» Аліна Брода.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Переглянути інтерактивну мапу місцями Лесі Українки можна ТУТ

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.