Український культурний фонд просить владу розпочати заплановане фінансування культурно-мистецьких проєктів

Український культурний фонд оприлюднив заяву, у якій йдеться про те, що інституції не вистачає коштів на фінансування культурно-мистецьких проєктів у 2023 році.

Нижче – текст заяви.

Відповідно до плану виділення бюджетних коштів (Лімітної довідки про бюджетні асигнування та кредитування на 2023 рік), який був надісланий Міністерством культури та інформаційної політики України до відома УКФ, повноцінне фінансування проєктів за підтримки Фонду має розпочатися у липні 2023 року, стипендій – у жовтні 2023 року. Водночас обґрунтовані зауваження від УКФ, що базувалися на шестирічному досвіді реалізації проєктів, не були взяті до уваги.

Станом на початок квітня 2023 року в розпорядженні УКФ є кошти у сумі 7 мільйонів гривень. Їх вистачає, аби на 50% профінансувати проєкти лише за інклюзивною програмою «Культура без бар’єрів». Додаткового фінансування на інші програми у травні-червні не передбачено. Через це ми не можемо повноцінно розпочати підписання грантових угод із переможцями та поетапне фінансування культурно-мистецьких проєктів, які мають почати реалізовуватися у травні-червні 2023 року.

Команда УКФ закликає Міністерство фінансів України і Міністерство культури та інформаційної політики України переглянути план виділення бюджетних коштів та розпочати фінансування культурно-мистецьких проєктів від початку травня, як це і було заплановано у Проєкті кошторису.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Культура – важлива. Ми всі працюємо для перемоги.

ucf.in.ua