Український культурний фонд можуть позбавити автономності до кінця війни

29 вересня стало відомо, що народні депутати зареєстрували законопроєкт №8023 про особливості роботи Українського культурного фонду на час воєнного стану. Громадська організація “Центр спільних дій” зазначає, що законопроєкт фактично позбавляє УКФ незалежності та необхідності його існування, оскільки основні завдання передаються до Міністерства культури.

У пояснювальній записці автори законопроєкту зазначають, що це має підвищити спроможність та автономність УКФ.

“Метою законопроєкту та його завданням є підвищення спроможності та автономності Фонду як сталої інституції, що забезпечує підтримку та розвиток проектів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій в умовах збройної агресії Російської Федерації, при прийнятті рішень пов’язаних з його поточною діяльністю шляхом надання на законодавчому рівні тимчасово, на період дії воєнного стану, окремих повноважень Наглядової ради Фонду – центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв та Дирекції Фонду”, – йдеться у поясненні.

Загалом, проєкт продовжує дію норми про обмеження фінансування поточної діяльності Українського культурного фонду до останнього дня року, у якому припиниться або скасується воєнний стан.

Також законопроєкт до кінця воєнного стану уповноважує Мінкульт:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  • затверджувати: регламенти органів УКФ – Наглядової ради та Дирекції; порядок контролю за виконанням зобов’язань перед УКФ;
  • погоджувати: пріоритетні напрямки підтримки УКФ вітчизняної культури і мистецтв; порядок проведення конкурсного відбору проєктів, реалізація яких здійснюватиметься за підтримки УКФ, та моніторингу їх реалізації.

Зараз проєкт закону опрацьовує профільний комітет гуманітарної та інформаційної політики.

suspilne.media