Українські та польські архівісти презентували книгу про початок Другої світової війни

Українські та польські архівісти презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни.

Про це повідомляють на сторінці Служби безпеки України в фейсбуці.

Зокрема, як радянська влада “зачищала” Західну Україну від так званих “ворожих елементів”. Викладена там інформація раніше була засекречена від громадськості та стала доступною завдяки відкритості Архіву СБУ, де зберігаються відповідні дані.

Презентація відбулася у Варшаві та знаменує 25-річчя співпраці вчених обох країн. А саме – щодо роботи з підготовки спільної документальної серії “Польща та Україна у тридцятих-сорокових роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб”.

“Це уже 10-й, ювілейний, том серії. Він називається “Наказ № 001353. Операція проскрипції НКВД 1939–1941″. Випуск вийшов друком у 2020 році і вже встиг привернути чималу увагу світової спільноти”, – заявив директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За словами співробітника української спецслужби, у виданні вперше оприлюднили невідомі раніше документи. Зокрема про репресії проти державних діячів, військовослужбовців, співробітників спеціальних та правоохоронних органів Другої Речі Посполитої, які вчинили органи НКВД у західних областях України, окупованих радянською владою восени 1939 року.

Як підкреслив Андрій Когут, вихід книги став можливим завдяки співпраці Архіву СБУ та Архіву Інституту національної пам’яті Республіки Польща у межах “Договору про співробітництво між Службою безпеки України та Інститутом національної пам’яті – Комісією з розслідування злочинів проти польського народу”.

Частина унікальних документів, які вперше опублікував Архів СБУ, доступна за цим посиланням. Повну версію збірки незабаром розмістять в електронному форматі на ресурсах СБУ.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.