Українські письменники Словаччини заявили про підтримку України

219

Голова Спілки українських письменників Словаччини Іван Яцканин звернувся з листом підтримки у зв’язку з війною Російської федерації проти України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Нижче – текст заяви.

 

 

Бої за визволення України від російських загарбників тривають. Україна чинить запеклий опір.  Усвідомлюємо собі, що на території України йде боротьба за свободу всієї Європи.

У цей тривожний час не мовчать і письменники.

Асоціація письменницьких організацій Словаччини, яка об’єднує шість письменницьких організацій, серед них і Спілку українських письменників Словаччини, приходить із заявленням у зв’язку з війною Російської федерації проти України. У заявленні говориться, що письменники, які  шанують слово, хочуть показати і на війну слів, яка передувала інвазії. Останні дні ми були свідками очевидного зловживання слів і їх значення, перекручування фактів, перейменування неправд на правду… Хочемо висловити занепокоєння і з висловів багатьох репрезентантів словацької політики, які включились у незрозумілу риторику під час підготовки окупації України. Хочемо запевнити наших українських колег-письменників і всіх громадян України, що у ці важкі часи ми з ними і з їхніми мріями про життя у вільній і незалежній Україні.

Українські письменники Словаччини запевняють  своїх колег, письменників з великої України, що вони не самі, бо нас єднає українське слово, українська душа, українська земля.

Слава Україні!

 

Іван Яцканин, голова

Спілки українських письменників

Словаччини

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!