Українські письменники отримали почесну нагороду імені Махатми Ганді

Відомі українські письменники, журналісти, літературознавці, критики, перекладачі та міжнародні громадські діячі, Посли миру Тетяна та Сергій Дзюби стали лауреатами міжнародної премії імені Махатми Ганді в Індії.     Махатма Ганді (1869-1948) – видатний державний та політичний діяч, національний герой, один із керівників та ідеологів національно-визвольних рухів в Індії. Сформулював філософію ненасильства, яка істотно вплинула на світовий устрій. Завдяки його зусиллям Індія мирно здобула незалежність. Життя та погляди Махатми Ганді стали визначальними для визвольного руху чорношкірих американців, боротьби Африканського національного конгресу проти апартеїду в Південній Африці та демократичних, мирних революцій у Європі. Своїм політичним наступником Ганді називав іншого славетного індійського політика – Джавахарлала Неру.

«Моральний вплив, який справив Ганді на мислячих людей, – набагато сильніший, ніж здається можливим у наш час із його надлишком насильства і грубої сили. Ми вдячні долі, що подарувала нам блискучого сучасника, який став дороговказом для наступних поколінь. Можливо, майбутні покоління просто не повірять, що така людина зі звичайної плоті та крові ходила по цій грішній землі», – так сказав геніальний вчений Альберт Ейнштейн.

До речі, донька Джавахарлала Неру, прем’єр-міністр Індії Індіра Ганді приїжджала в Україну та виступала в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Тоді Сергію Дзюбі вдалося чудово поспілкуватися зі знаменитою гостею та навіть сфотографуватися з нею на згадку.

Валентина Чорнобривець

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.