Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської

Число унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію зросло на 10% в порівнянні з листопадом 2019 року. Про це повідомляє ms.detector.media.

У листопаді 2020 відвідуваність української Вікіпедії становила 90,2 млн переглядів сторінок і виросла у порівнянні з листопадом 2019 на 21 %. Про це MediaSapiens повідомили у пресслужбі ГО «Вікімедіа Україна».

Число унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію у листопаді становило 13,7 млн (+10 % до листопада минулого року).

Як відмічають в ГО «Вікімедіа Україна», українська Вікіпедія впевнено відвойовує простір у російської Вікіпедії. Два роки тому, в листопаді 2018 російську Вікіпедію в Україні переглядали удвічі частіше від української (114/58 млн переглядів), рік тому — в 1,7 рази частіше (108/64 млн).

Число переглядів сторінок російської з України у листопаді 2020 становило 124 млн, тоді як з території України українську Вікіпедію у листопаді переглядали 82 млн разів (+28 % до листопада минулого року). Тобто російська була лише в 1,5 рази популярнішою в Україні за українську.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Якщо тенденція збережеться, то українська Вікіпедія пережене в Україні російську через п’ять-шість років. Ключовим чинником успіху є зростання числа людей, які вносять Вікіпедії зміни і доповнення саме до української Вікіпедії. При належній державній гуманітарній політиці, спрямованій на розширення сфер вживання української мови, на зміцнення української ідентичності, ми можемо наздогнати і перегнати російську Вікіпедію значно швидше — через три-чотири роки», — стверджує засновник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

Нагадаємо, українська Вікіпедія обійшла Португалію і посіла 17 місце за кількістю статей.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.