Українка отримала нагороду за найкращу режисуру на американському фестивалі «Санденс»

863

Українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, авторка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин», отримала нагороду за найкращу документальну режисуру на фестивалі американському фестивалі «Санденс».

Про це повідомляє офіційний сайт фестивалю, пише Читомо.

Документальний фільм Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Ірина Цілик – українська письменниця та режисер. Працює в галузі кіно, музичних та рекламних проєктах. Написала сценарії до фільмів «Вдосвіта» та «Помин». Авторка низки прозових, поетичних книг та публікацій: «Ці», «Післявчора», «Родимка». Лауреат кількох літературних премій.

Вірші письменниці використовують у своїх піснях такі виконавці, як Антоніна Матвієнко, «Бумбокс», «Сестри Тельнюк», «Коzак System», «НеДіля».

Кінофестиваль «Санденс» (Sundance Film Festival) — національний американський кінофестиваль незалежного кіно. Проводиться щороку у Парк-Сіті, штат Юта, США. Організатором кінофестивалю є Інститут Санденса (англ. Sundance Institute), який було засновано в 1981 році актором Робертом Редфордом і групою його друзів і однодумців для створення умов становлення незалежного американського кіно. Подія вважається однією з найпрестижніших у галузі незалежного та авторського кіно.

Кінофестиваль названо на честь персонажа, якого зіграв Роберт Редфорд у фільмі «Буч Кессіді і Санденс Кід».

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!