Україна виступила в ООН із заявою від імені 60 держав про вплив дезінформації на права людини

У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.

Україна під час роботи 47-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві ініціювала спільну заяву про негативний вплив дезінформації на права людини від імені майже 60 держав, у тому числі США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії, Латвії, Литви, Польщі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.

«Дезінформація може підірвати свободу висловлення думок, сприяти дискримінації меншин, втручатися в приватне життя людей та перешкоджати поширенню інформації», – зазначено в документі.

Україна та інші держави-підписанти закликали усі зацікавлені сторони до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності та недискримінації.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

«Будь-яка політика чи законодавство в сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини та основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення та спонсорування дезінформаційних кампаній, засуджувати такі дії та боротися з дезінформацією при повній повазі до прав людини», – йдеться у заяві.

Раніше в ЄС заявили, що Росія поширює дезінформацію про західні вакцини.

Фото: istockphoto.com

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.