У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.
Україна під час роботи 47-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві ініціювала спільну заяву про негативний вплив дезінформації на права людини від імені майже 60 держав, у тому числі США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії, Латвії, Литви, Польщі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.
У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.
«Дезінформація може підірвати свободу висловлення думок, сприяти дискримінації меншин, втручатися в приватне життя людей та перешкоджати поширенню інформації», – зазначено в документі.
Україна та інші держави-підписанти закликали усі зацікавлені сторони до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності та недискримінації.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
«Будь-яка політика чи законодавство в сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини та основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення та спонсорування дезінформаційних кампаній, засуджувати такі дії та боротися з дезінформацією при повній повазі до прав людини», – йдеться у заяві.
Раніше в ЄС заявили, що Росія поширює дезінформацію про західні вакцини.
Фото: istockphoto.com
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.