Україна виходом книги «ВАРФОЛОМІЙ: Апостольська місія. Пророче бачення» відзначила іменини Вселенського Патріарха

11 червня 2021 року в резиденції Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія відбулася презентації книги «ВАРФОЛОМІЙ: Апостольська місія. Пророче бачення». Саме у цей день Україна і світ відзначають іменини Вселенського Патріарха Варфоломія.

Про це інофрмує сайт “Нова бібліотека Софії Мудрості”.

 Інформаційним партнером видання виступила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Модерував зустріч директор видавництва «Дух і літера», консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС Костянтин Сігов.

Книга презентує постать Вселенського Патріарха «на основі церковних документів, особистих нотаток Патріарха, багатого досвіду спілкування з ним» автора, архідиякона Іоана Хрисавгіса, який є багаторічним богословським радником Його Всесвятості з екологічних питань.

До видання увійшли «щирі роздуми публічних осіб, політичних та релігійних лідерів — від Папи Франциска до Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія та нинішнього президента США Джо Байдена».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Під час зустрічі присутні поділилися особистими враженнями від спілкування з Його Всесвятістю та враженнями від книги.

Митрополит Епіфаній зазначив, що в цей день делегація ПЦУ молиться разом із Патріархом в Константинополі, на Фанарі, а учасники зустрічі мають нагоду привітати Його Всесвятість у Києві цією презентацією. Він нагадав, що Патріарх вже тричі був в Україні, востаннє — 2008 року. Його візити були пов’язані з процесом ухвалення Томосу про автокефалію Православної Церкви України, проведенням об’єднавчого Собору у святій Софії, процесом визнання автокефалії Помісної Української Православної Церкви з боку церков-сестер. «Книга ж є нагодою побачити Його Всесвятість не лише у фактах біографії, але й поглянути очима наших сучасників, хто його знає».

Голова ДЕСС Олена Богдан зауважила, що резонанс, через який сьогодні Україна і світ приєдналися до цього свята, для кожного має особистий вимір. «Ми знаємо численні зусилля Патріарха, спрямовані на те, щоби зберегти планету від тих екологічних бід, які постійно насуваються на наш прекрасний світ. Для когось іншого це може бути і відчуттям щирості, відкритості й невимушеності, яке пов’язано з його шляхом служіння. У цій чудовій книжці є гарна цитата, коли Патріарх пропонує звертатися до нього просто Варфоломій, попри його титул. І цей шлях до того, що не такі важливі титули, а важливі ті ідеї, той поклик серця, що несе людина на шляху свого служіння, — це ще один аспект того, що приваблює людей об’єднати свої зусилля у відзначенні цього дня».

Блаженніший Святослав Шевчук зазначив, що Патріарх Варфоломій є однією з найбільших інтелектуальних особистостей нашого часу не тільки з церковної токи зору чи його значення для православного світу, а й з точки зору сучасної людської цивілізації, яка потребує розвивати культуру зустрічі. Він поділився особистими враженнями від зустрічі з Патріархом у вересні 2019 року: «Це людина, сповнена особливої енергії, така пружина, яка постійно випромінює силу, волю і здатність рухати вперед церковне, громадське і міждержавне життя».

Єпископ Віталій Кривицький завважив роль Патріарха у міжконфесійному діалозі Православної та Католицької церков. «Варфоломій знав п’ятьох Пап, які приходили один після одного. Він брав участь у багатьох зустрічах з міжконфесійного діалогу Православної та Католицької церков. Його дуже критикують за те, що він провадить цей діалог, що не тримається свого комфортного, маленького світу. Та з іншого боку, він запрошує кожного з нас виходити зі свого маленького світу і провадити діалог, який може гоїти рани».

Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар зазначив історичну місію Його Всесвятості для України та її Православної Церкви. «Місяць тому я був у Стамбулі, ми розмовляли про підготовку візиту Його Всесвятості до України. У Його Всесвятості дуже велика любов до України, до церкви, яку він благословив і до якої доклався особисто. Тож мова йде про велике історичне значення особистості Вселенського Патріарха для України як держави, її християнського народу та людей інших вірувань, які сповідують любов».

Екзарх Вселенського Патріарха в Києві єпископ Михаїл (Аніщенко) сказав, що книга про Патріарха — «це видання, яке присвячено молоді, щоб вони бачили, що всього можна досягти, докладаючи зусиль, здобуваючи освіту, ідучи до своєї мети. Це книга, яка може стати поштовхом для розвитку багатьох молодих людей».

«Амбасадором сталого розвитку» назвала Патріарха Варфоломія Олександра Гуменна, в.о. президента Національного університету «Києво-Могилянська академія». «Ми маємо думати, як передати нашим нащадкам справедливий і комфортний світ. Для того щоб розуміти, яким має бути цей світ, маємо добре пам’ятати минуле, розуміти сьогодення і будувати краще майбутнє. І все це — про Вселенського Патріарха Варфоломія. Він той, хто зводить мости у мінливому світі».

Перекладачка та випускова редакторка видання Лідія Лозова розповіла про особливості роботи над книгою та зацитувала свій улюблений уривок із книги про совість та зауважила, як важливо в житті не зрадити самого себе. «Працюючи над цією книжкою і заглиблюючись у той образ церкви, який пропонує її автор, я відчувала, що діалог важливий особисто для мене. Він, як і вся книжка, вчить кожну людину плекати, цінувати, не ображати в собі образ Божий і власне покликання перед лицем найбільших випробувань, навіть якщо ці випробування відбуваються у самій церкві».

Презентація книги стала першою подією в контексті підготовки до зустрічі Вселенського Патріарха в Україні на День Незалежності нашої держави.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.